Ympäristövalvonnan yhteystiedot

Ilomantsi

Ympäristösihteeri Esko Pirinen
040 104 3362
esko.pirinen@ilomantsi.fi

Joensuu

Ympäristönsuojelupäällikkö Jari Leinonen
050 376 8584
jari.leinonen@joensuu.fi

Ympäristönsuojelutarkastaja Maria Kunnari
050 310 9435
maria.kunnari@joensuu.fi

Ympäristötarkastaja Liina Lindberg
050 311 6297
liina.lindberg@joensuu.fi

Ympäristötarkastaja Anna Tiainen
044 576 7220
anna.tiainen@joensuu.fi

Kontiolahti

Ympäristöpäällikkö Antti Suontama
050 428 5123
antti.suontama@kontiolahti.fi

Liperi

Valvontainsinööri Sari Kettunen
0400 428 653
sari.kettunen@liperi.fi

Outokumpu

Ympäristönsuojelusihteeri Tuukka Tuominen
044 755 9378
tuukka.tuominen(at)outokummunkaupunki.fi

Polvijärvi

Ympäristönsuojelusihteeri Tuukka Tuominen
044 755 9378
tuukka.tuominen@outokummunkaupunki.fi

Terveysvalvonnan yhteystiedot

Pohjois-Karjalan Ympäristöterveys
Jokikatu 8, 80220 Joensuu
ymparistoterveys(at)siunsote.fi

Ympäristöterveydenhuollon johtaja Elina Felin
013 330 8206

Terveysvalvonnan päällikkö Jouni Korhonen
013 330 8215

Terveystarkastajat elintarviketurvallisuus

Terveystarkastajat asumisterveys (kauneushoitolat, majoitus, kuntosalit yms.)

Henkilöstön sähköpostiosoitteet muodossa etunimi.sukunimi(at)siunsote.fi